Belgyógyászat |
![]() |
Általános tájékoztató:
Milyen esetekben érdemes a belgyógyászatot felkeresni? A mai erősen specializálódó egészségügyi ellátáson belül a belgyógyászat az a szakterület, amely a leginkább megőrizte egységes szemléletét, a megelőzéstől a kivizsgáláson, kezelésen át egészen a rehabilitációig. A belgyógyászat próbálja integrálni a többi szakterületet. Ezért – az egyetlen szervet érintő, egyértelműen specializálódott kezelést igénylő problémákat kivéve – gyakorlatilag mindenféle panasszal célszerű a kivizsgálást egy átfogó belgyógyászati vizsgálattal kezdeni az alapdiagnózis felállításához. Amennyiben a beteg tünetei bizonytalanok, általánosak, nehezen megfoghatóak (rossz közérzet, gyengeség, fáradékonyság, változó emésztőrendszeri panaszok, visszatérő fájdalomérzet, alvászavarok, idegrendszeri panaszok stb.) a belgyógyászati kivizsgálás segíthet a diagnózis felálításában, szükség esetén a megfelelő szakterület specialistáihoz irányítja a beteget. A belgyógyászokat a diagnózis felállításában a legkülönbözőbb vizsgálati eljárások, képalkotó diagnosztikai eljárások segítik (EKG, laboratórium, 24 órás vérnyomás monitorizálás, csontsűrűség-mérés, arteriográfiás vizsgálat, röntgen osztályon készített ultrahang és röntgenvizsgálatok, stb.). A speciális szakrendeléseken tapasztalható hosszú előjegyzési idő miatt a belgyógyászati kivizsgálás megkezdésével a diagnosztika lényegesen lerövidíthető, a terápia mihamarabb megkezdhető.
A belgyógyászati vizsgálat az anamnézis felállításával kés fizikális vizsgálattal kezdődik. Ezt követően a kórelőzmény, a tünetek, panaszok ismeretében állítja össze a belgyógyász a beteg útját, a szükséges vizsgálatok és szakorvosi konzultációk sorrendjét. A laboratóriumi alapvizsgálatok eredményeit összeveti a beteg által hozott (vagy, visszatérő páciens esetén a nyilvántartásban őrzött) korábbi leletekkel, és a terápia során folyamatosan követi az eltérések mértékét. Szükség esetén a belgyógyász irányítja a beteget különböző képalkotó diagnosztikai vizsgálatokra, mellkasröntgenre, hasi és kismedencei ultrahangvizsgálatra, emlődiagnosztikára, stb.
Elsősorban az alábbi esetekben várjuk tisztelt betegeinket:
- bizonytalan tünetek esetén részletes kivizsgálás - akut rosszullét - magas vérnyomás kivizsgálása és beállítása, 24 órás vérnyomás monitor-felhelyezése és kiértékelése,- amennyiben szükséges szív UH vizsgálatok megszervezése. - kismamák belgyógyászati szakvizsgálata és terhességi diabetes gondozás - műtét előtti kivizsgálás, - diabetológiai kezelés és gondozásba vétel , - haematológiai, hepatológiai és endokrinológiai ( elsősorban pajzsmirigy betegség gyanúja) kivizsgálások megkezdése,- a bonyolultabb esetek speciális szakrendelésre történő utalása - CT- és MR-vizsgálatokra szakorvosi beutalók adása időpont-egyeztetéssel - infúziós kúra
Az első vizsgálathoz beutaló szükséges, a kezelés során szükséges kontroll vizsgálatokhoz azonban nem kell külön beutalót kérni.
Akut rosszullét esetén rendelési időben sürgőséggel ellátjuk ! Kérjük jelentkezzen a betegirányítónál.
Előjegyzés A betegfogadás előjegyzés alapján történik. Telefon: A rendelésre a központi betegirányító ad időpontot a 401-1300 számon. Emai: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. Szabadság információk:Orvosaink szabadságáról az alábbi ablakokban található naptárakban tájékozódhat. A szabadságos napok piros háttérrel jelennek meg, ezeken a napokon szakorvosunk nem rendel. A megjelenített hónapokat a nyilakkal tudja változtatni. |
Orvos válaszol
Szakellátás
Szakrendelések
Ferenczné Dr. Salamon Mónika
Támogatja a Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, zend optimizer. Valid XHTML and CSS.